W sobotę w większości województw będzie sporo przejaśnień. Złe informacje mamy tylko dla mieszkańców południa - w Małopolsce i na Podkarpaciu prognozujemy intensywne opady deszczu. W nocy miejscami spodziewane są przygruntowe przymrozki. Niedziela natomiast prawie w całej Polsce będzie słoneczna!

W sobotę w centrum kraju, na zachodzie i północy zachmurzenie będzie małe i umiarkowane. Natomiast na południu i południowym wschodzie będzie bardzo dużo chmur - intensywne opady deszczu prognozujemy w Małopolsce i na Podkarpaciu.

Temperatura maksymalna wyniesie od 12 st. na Pomorzu, 13 stopni Celsjusza w Krakowie i Rzeszowie, 14 st. na Warmii i Mazurach i na Śląsku, do 15-16 st. w pozostałych województwach.

W nocy z soboty na niedzielę zachmurzenie będzie małe. Na zachodzie miejscami pojawia się mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temp. min. wyniesie od minus 1, 0 st. na północnym wschodzie, 1, 3 st. w większości województw, do 5 st. miejscami na wybrzeżu. Miejscami spodziewane są przygruntowe przymrozki od minus 3 do minus 1 st. Wiatr słaby, zmienny, jedynie na zachodnim wybrzeżu umiarkowany, zachodni.

W niedzielę w większości województw zachmurzenie będzie umiarkowane i małe, dużo chmur; przelotne opady deszczu prognozujemy tylko w Szczecinie i Zielonej Górze.

Temperatura maksymalna wyniesie od 14 stopni na Pomorzu, 15 st. C. na Warmii i Mazurach, 16 stopni na Podlasiu, Lubelszczyźnie i w woj. świętokrzyskim, 17 st. w woj. zachodniopomorskim, kujawsko-pomorskim, na Mazowszu, w woj. łódzkim, na Podkarpaciu i na Śląsku, 18 stopni w Małopolsce, na Dolnym Śląsku, Opolszczyźnie i w Wielkopolsce, do 19 st. C. w woj. lubuskim.

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni w specjalnym serwisie Interia.pl