Wyrazy współczucia dla bliskich ofiar wypadku ukraińskiego autokaru na A4 złoży w sobotę szef polskiej dyplomacji Zbigniew Rau na ręce ministra sprawa zagranicznych Ukrainy Dmytro Kuleby. Minister Rau podziękował też ratownikom za sprawną akcję po wypadku. Do tragedii odniósł się również premier Morawiecki: „mam wielką nadzieję, że osoby ranne jak najszybciej odzyskają pełnię zdrowia”.

"Dramatyczne wieści z Kaszyc. 6 obywateli Ukrainy zmarło a wielu zostało rannych w wyniku wypadku autobusu. Wyrazy współczucia dla bliskich ofiar składam na ręce @DmytroKuleba. Podziękowania dla Flaga Polski ratowników za szybką i profesjonalną akcję ratunkową" - napisał na Twitterze po polsku i ukraińsku Zbigniew Rau.

 Na wpis ministra zareagował szef ukraińskiej dyplomacji. Odnosząc się do oświadczenia Raua na Twitterze Kuleba napisał: "Dziękuję serdecznie @RauZbigniew za wyrazy współczucia i solidarności. Łączę się także w podziękowaniach Polskim ratownikom za udzielenie pomocy moim rodakom" - czytamy we wpisie ministra.

Do tragedii odniósł się również premier Morawiecki. "Z ogromnym żalem przyjąłem wiadomość o tragicznym wypadku ukraińskiego autokaru na autostradzie A4 pod Jarosławiem. Składam wyrazy współczucia rodzinom 6 ofiar, mam wielką nadzieję, że osoby ranne jak najszybciej odzyskają pełnię zdrowia" - napisał na Twitterze Morawiecki. Wpis z kondolencjami opublikował też w języku ukraińskim.

Zełenski: Kondolencje dla ofiar wypadku autokaru Poznań-Chersoń na autostradzie A4

"Składam najszczersze kondolencje rodzinom sześciu ofiar wypadku z autokarem w pobliżu Kaszyc" - napisał Wołodymyr Zełeński na Twitterze, dziękując polskim służbom i dyplomatom ukraińskim za podjęte działania. "Jeszcze 35 naszych obywateli trafiło do szpitala" - napisał prezydent Ukrainy.

Tragiczny wypadek na A4

Do wypadku autokaru doszło w nocy z piątku na sobotę na autostradzie A4 w pobliżu MOP Kaszyce k. Jarosławia (Podkarpackie).

Autokarem podróżowało 57 osób, w tym dwóch kierowców. Wszystkie osoby będące na pokładzie, to obywatele Ukrainy.

W wyniku wypadku pięć osób nie żyje, 29 osób przebywa w szpitalach w tym 14 w stanie ciężkim.