RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Podsłuch w celach profilaktycznych

Aktualizacja: Wtorek, 8 sierpnia (11:00)

Policja i służby wzmagają inwigilację. Podsłuchują jednak najczęściej nie dlatego, że podejrzewają przestępstwo, ale dla uzyskania wiedzy, w celach profilaktycznych - podaje "Gazeta Wyborcza".

Jak przypomina dziennik, w 2013 roku kontrolą operacyjną objęto ponad 300 osób więcej niż w 2012 r. Teraz na podsłuchu ma być 4728 osób.

Najbardziej  wzrosła aktywność ABW, choć nadal najwięcej kontroli prowadzi policja - podaje "GW".

W czwartkowej "Gazecie Wyborczej" również:



- Gazowa wojna Putina z Ukrainą

- 108 mln dolarów za korupcję

(abs)

Źródło: RMF FM

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: