RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Podniosą się rzeki na Dolnym Śląsku

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Meteorolodzy ostrzegają przed intensywnym deszczem na Dolnym Śląsku. Poziom rzek może się szybko podnieść. Na szczęście nie ma mowy o zagrożeniu powodziowym, jedynie o ewentualnych lokalnych podtopieniach.

Po intensywnym deszczu rośnie poziom Czarnej Wody, Kwisy i Kaczawy, stan alarmowy jest przekroczony na Bystrzycy Dusznickiej w Dusznikach. Hydrolodzy przewidują, że podniesie się także stan rzek w środkowym dorzeczu Odry. Najwyższe przyrosty maja wystąpić tam, gdzie deszcz ma być najbardziej intensywny, a więc w rzekach górskich i podgórskich. Dotyczy to Nysy Kłodzkiej, Ślęzy, Bystrzycy, Kaczawy, Bobru i Nysy Łużyckiej.

Źródło: RMF FM FB

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: