Warszawa, Łódź i Gdańsk - w tych trzech miastach są jeszcze wolne miejsca dla tych, którzy swoim biegiem chcą wspomóc osoby po amputacjach. Charytatywna sztafeta odbędzie się 4 września w siedmiu polskich miastach. Oprócz Warszawy, Łodzi i Gdańska, biegacze pojawią się także w Krakowie, Wrocławiu, Katowicach i Poznaniu. Organizatorzy przewidują, że piąta, jubileuszowa edycja będzie rekordowa pod względem liczby uczestników.

W Poland Business Run mogą wziąć udział wszystkie osoby, które zgłoszą 5-osobową drużynę. Liczba miejsc jest ograniczona, a o zapisach decyduje kolejność zgłoszeń.

Tylko w zeszłorocznej edycji biegu, dzięki ponad 13 tys. biegaczy z ponad tysiąca firm udało się zebrać ponad milion złotych dla podopiecznych Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty. Poland Business Run pomógł wrócić do normalnego życia ponad 60-ciu osobom po amputacjach.

Dzięki Poland Business Run nauczyłam się jeździć na łyżwach. To było dla mnie coś fenomenalnego. Wiedziałam, że ta proteza mi nie odpadnie. Wcześniej się tego bardzo obawiałam. To jest tak, jak człowiek ubiera za duży but. Musi ciągle napinać stopę, aby ten but nie spadł. Ja chodziłam tak przez całe życie nieświadomie. Jak ubrałam tę protezę - wszystkie napięcia minęły. Wiedziałam, że ona mi nie odpadnie. To był taki spokój psychiczny, co jest bardzo ważne dla osoby po amputacji - powiedziała jedna z beneficjentek akcji Danuta Bujok.

Jubileuszowej edycji Poland Business Run wsparcia udzielają nie tylko przedsiębiorstwa, ale też znani aktorzy i ludzie ze świata biznesu. W tym roku ambasadorami biegu są: Julia Kamińska, Jolanta Fraszyńska, Joanna Jabłczyńska, Barbara Kurdej-Szatan, Rafał Sonik, Mateusz Janicki, Antoni Królikowski oraz Mikołaj Roznerski.

Więcej informacji znajdziecie na stronie: www.polandbusinessrun.pl