Lekarze zaczęli wybudzać 8-latka ze śpiączki farmakologicznej. Hubert został ciężko ranny w tragicznym wypadku w Kamieniu Pomorskim. "Stan chłopca jest nadal ciężki, ale stabilny" – usłyszała nasza reporterka od Joanny Woźnickiej, rzeczniczki szpitala przy Unii Lubelskiej w Szczecinie.

Kiedy nastąpi poprawa, trudno przewidzieć. Ze względu na charakter obrażeń nie będzie to szybki proces - dodała Woźnicka. Dziecko trafiło do szpitala z bardzo poważnymi wielonarządowymi urazami zagrażającymi życiu.

Ranna w tym samym wypadku 10-letnia Julia czuje się dobrze, ale jeszcze co najmniej dwa tygodnie spędzi w szpitalu.

I Ty możesz pomóc!

Jan Kurowski z urzędu gminy w Kamieniu Pomorskim zapowiedział, że dzieci, które ocalały z wypadku, będą objęte specjalnym programem. Będzie to pomoc psychologiczna, pedagogiczna, także materialna. Rozważamy możliwość wypłacania comiesięcznych stypendiów - poinformował.

Dzieciom, które przeżyły wypadek, może jednak pomóc każdy z nas. Z myślą o nich utworzono specjalne subkonto - oto jego numer:

Gmina Kamień Pomorskiul. Stary Rynek 172-400 Kamień PomorskiKonto nr: 18 1240 3868 1111 0000 4090 8896z dopiskiem: "Pomoc dzieciom z wypadku 01.01.2014".

Dzieci ucierpiały w wypadku, do którego doszło w Nowy Rok. To wtedy kierowany przez pijanego mężczyznę samochód wypadł z drogi i wjechał w grupę ludzi. Zginęło pięć dorosłych osób i jedno dziecko.

(mal)