RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Po dwóch godzinach odblokowano A4

Publikacja: Piątek, 27 września (09:55) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Przez ponad 2 godziny jedna nitka autostrady A4 Kraków-Katowice była całkowicie zablokowana. Kilometr za bramkami poboru opłat w Balicach przewróciła się ciężarówka wioząca granulat na opał.

Jak poinformował dyżurny posterunku autostradowego policji w Balicach, samochód ciężarowy z przyczepą przewrócił się na 403. kilometrze autostrady w kierunku na Katowice, blokując oba pasy ruchu.

Z uszkodzonego baku wylało się ok. 600 l paliwa, które musieli neutralizować strażacy.

Do rowu, na pas awaryjny i fragment jezdni, wysypał się też przewożony granulat.

W tym miejscu zablokowany był też lewy pas autostrady w przeciwnym kierunku, ponieważ parkowały na nim samochody ratunkowe i techniczne. 

Źródło: RMF24/PAP

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: