Ponad 8 tysięcy osób potwierdziło już swój udział w 3 biegach tegorocznej edycji Silesia Maratonu. To największa na Śląsku impreza biegowa. W niedzielę wystartują półmaratończycy i maratończycy, a w sobotę odbył się Mini Maraton o puchar Radia RMF FM. W tym biegu wystartowało 2000 osób.

Bohdan Litwicki, szef zawodów powiedział nam, że dla uczestników Mini Marathonu o Puchar Radia RMF FM przygotowano 2000 medali, czyli każdy de facto na mecie go dostał.

A przed biegiem konieczna była rozgrzewka. Poprowadziła ją Wanda Panfil, zwyciężczyni maratonu w Nowym Jorku, Tokio czy Bostonie.  

Był to bieg na dystansie 4,5 km. Zawody startowały o godz. 11, a uczestnicy przebiegli alejkami Parku Śląskiego. Meta zawodów, podobnie jak w kolejnych biegach - oczywiście na Stadionie Śląskich.

Jako ostatnia na mecie pojawiła się 4-letnia Zuzia, która po raz pierwszy w swoim życiu przebiegał taki dystans. Jako pierwszy na linii mety zameldował się zaś Paweł Kosek.

Czas nie był tutaj jednak najważniejszy. Mnóstwo osób biegło całymi rodzinami, by aktywnie spędzić sobotę. Wielu zawodników sobotni bieg traktowało jako rozgrzewkę przed niedzielnym maratonem, ale tak naprawdę każdy, kto przekroczył metę, był dziś zwycięzcą. 

Jubileuszowy 10. PKO Silesia Marathon pobiegnie ulicami śląskich miast w niedzielę 7 października. To największa tego typu impreza na Śląsku i jedyny taki bieg w Europie, którego trasa prowadzi przez cztery miasta.

PKO Silesia Marathon

Maraton, czyli bieg główny, wystartuje w niedzielę o godz. 9. Start na ul. Złotej w Katowicach. Przed uczestnikami trasa o długości 42 km 195 m.

Przez wielu trasa maratonu śląskiego uważana jest za jedną z najtrudniejszych. Zwieńczeniem imprezy są ostatnie 4 km. Najpierw alejami Parku Śląskiego i meta na bieżni w Kotle Czarownic.

Pierwszy zawodnik powinien finiszować po godz. 11, całe zawody zostaną zamknięte o godz. 15.30

PKO Silesia Półmaraton

Z kolei w niedzielę o 10.45 wystartuje PKO Silesia Półmaraton, którego uczestnicy przebiegną nieco ponad 21 km.

Ta impreza także zakończy się na Stadionie Śląskim. Najpewniej około 15:30.

Półmaraton wystartuje z Promenady Generała Jerzego Ziętka w Parku Śląskim. Jego trasa  pokrywa się z trasą biegu głównego, zawodnicy pominą jednak fragment prowadzący przez Muchowiec i po przebiegnięciu DTŚ udadzą się prosto na ul. 1 Maja, a następnie w stronę Bogucic, Siemianowic Śl. i Chorzowa.

Atrakcje na Stadionie Śląskim

Na Stadionie Śląskim zaplanowano szereg niespodzianek. Dla publiczności zostanie otwarty w niedzielę o godzinie 10.00. Czekać na Was będą między innymi:

chill zone LR World

oferta samochodowa Lellek Group

aromatyczna kawa na stoisku Woseba

miasteczko lekkoatletyczne przygotowane przez Polski Związek Lekkiej Atletyki

animacje dla najmłodszych, nad którymi czuwać będzie Fundacja Iskierka

porady dietetyczne i wsparcie fizjoterapeutów z Galen Rehabilitacja

pomiar masy ciała na stoisku City Fit

Galeria Figur Stalowych

wieszaki na medale przygotowane specjalnie na nasz jubileusz

punkt Wikoss z możliwością wygrawerować osiągniętego wyniku na medalu

oraz strefa gastronomiczna.