Po serii publikacji RMF FM o stanie polskich dróg i możliwych opóźnieniach w budowie autostrady A2 opozycja zażądała informacji w tej sprawie od premiera. Klub parlamentarny PiS złożył w piątek wniosek o udzielenie posłom takich danych już na najbliższym posiedzeniu Sejmu - dowiedział się reporter RMF FM Tomasz Skory.

Bezpośrednią przyczyną złożenia wniosku była treść ujawnionego przez nas raportu Najwyższej Izby Kontroli, mówiącego o katastrofalnym stanie dróg krajowych i fakt, że kilka dni później wyszło na jaw przerwanie prac na budowie autostrady A2.

Wniosek obejmuje obie te sprawy.

Nie tylko dotyczy to stanu bezpieczeństwa na polskich drogach, który został oceniony przez NIK, ale także w związku z informacjami o opóźnieniach żądamy informacji Prezesa Rady Ministrów na temat przyczyn tych opóźnień. I myślę, że to będzie doskonała okazja, żeby na ten temat rozmawiać - powiedział jeden z wnioskodawców, Andrzej Adamczyk.

Rozmowa o opóźnieniach w budowie A2 między Łodzią a Warszawą to według niego nie jedyny temat do debaty. Poseł przypomniał sprawę odcinka autostrady A4 Brzesko - Wierzchosławice, która na pewno już nie powstanie przed Euro 2012. Ona i kłopoty z chińskim inwestorem na A4 wymagają wyjaśnień.