Policjanci zatrzymali 39-letniego policjanta z Radzynia Podlaskiego, który jest podejrzewany o śmiertelne potrącenie pieszego i ucieczkę z miejsca wypadku. Badanie wykazało, że Mariusz W. był pijany.

Do wypadku doszło wczoraj Radzyniu Podlaskim na skrzyżowaniu ulic Międzyrzeckiej i Pomiarowej. Wstępnie policjanci ustalili, że kierujący pojazdem marki Audi 8 wykonując manewr wyprzedzania, zderzył się z volkswagen jetta i odbijając się od niego potrącił pieszego. 60-letni pieszy zginął na miejscu - poinformował rzecznik Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie Janusz Wójtowicz.

Sprawca odjechał z miejsca wypadku. Poszukiwania właściciela samochodu trwały około dwóch godzin. Okazało się, że jest nim funkcjonariusz komendy policji w Radzyniu Podlaskim Mariusz W., który na co dzień pełni służbę patrolową. W policji pracuje od 14 lat.

Pierwsze badanie wykazało 1,9 promila alkoholu w jego organizmie - dodał Wójtowicz.

Policjant został zatrzymany. Zostanie przesłuchany po tym, jak wytrzeźwieje. Za spowodowanie śmiertelnego wypadku i ucieczkę grozi mu kara do 12 lat więzienia. Policjant poniesie też konsekwencje dyscyplinarne. Wdrożono już procedurę związaną z natychmiastowym zwolnieniem go ze służby - zaznaczył Wójtowicz.

(mal)