Lekarzowi za narażenie pacjentów na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu grozi do trzech lat więzienia.
Pijany dentysta przyszedł na dyżur do przychodni
Prawie trzy promile alkoholu miał dentysta, który przyjmował pacjentów w przychodni w Strzelinie (Dolnośląskie). Podczas godzinnego dyżuru stomatolog zdążył przyjąć pięciu pacjentów. Policja zabezpieczyła całą dokumentację medyczną.