Śledczy bardzo poważnie biorą pod uwagę możliwość, że szef Amber Gold Marcin P. wyprowadził pieniądze spółki do raju podatkowego - ustalił nieoficjalnie "Fakt". W czwartkowym wydaniu dziennik wylicza również koszty dotychczasowych ekshumacji smoleńskich - to pół miliona złotych. "Gazeta Wyborcza" pisze natomiast o pomyśle resortu pracy na walkę z wyłudzaniem zasiłku macierzyńskiego. Sprawdź, o czym pisze czwartkowa prasa!

"Biznesmatki kontra ZUS"

Tysiące kobiet prowadzących firmę będzie miało obniżone - nawet trzykrotnie - zasiłki macierzyńskie. Ministerstwo Pracy chce powstrzymać wyłudzanie pieniędzy z ZUS-u - donosi na pierwszej stronie czwartkowa "Gazeta Wyborcza". Resort zamierza uszczelnić lukę w prawie, która pozwala przyszłym matkom dostawać miesięcznie ponad 7,5 tysiąca złotych brutto zasiłku macierzyńskiego. Jak pisze dziennik, aby dostać taki zasiłek, przyszła matka musi miesiąc przed porodem zarejestrować prywatną firmę i opłacić jedną składkę ubezpieczenia chorobowego w maksymalnej wysokości. Od stycznia ma być inaczej: im krócej kobieta będzie prowadziła firmę, tym mniejszy zasiłek dostanie. Szczegóły - w czwartkowej "Gazecie Wyborczej".

Uczyła, że homoseksualistów trzeba leczyć. Sprawdzi ją kuratorium

Rzeszowskie kuratorium oświaty zajmie się sprawą nauczycielki wychowania do życia w rodzinie z gimnazjum w Wiązownicy na Podkarpaciu - donosi również gazeta. Nauczycielka powiedziała uczniom na lekcji, że "homoseksualistów trzeba leczyć", by byli szczęśliwi. Swoimi poglądami podzieliła się też na Facebooku.

Smoleńskie ekshumacje za pół mln zł

Pół miliona złotych kosztowały nas już błędy Rosjan - pisze w czwartkowym wydaniu "Fakt", komentując koszty ekshumacji ofiar katastrofy smoleńskiej. Szacunkowy koszt jednej ekshumacji wraz z badaniami sekcyjnymi i posekcyjnymi wynosi ok. 100 tys. złotych - mówi gazecie płk Zbigniew Rzepa z Naczelnej Prokuratury Wojskowej. Do tej pory ekshumowano pięć ofiar katastrofy, a prokuratura planuje kolejne cztery ekshumacje.

Pieniądze Amber Gold w raju podatkowym?

Prokuratorzy bardzo poważnie biorą pod uwagę możliwość, że Marcin P. wyprowadził pieniądze Amber Gold do raju podatkowego, i uważnie ją badają - o takich nieoficjalnych ustaleniach dziennikarzy "Faktu" dowiadujemy się z czwartkowego wydania gazety. Dziennik podkreśla też, że prokuratorzy nie wiedzą, co stało się z żoną Marcina P. Może więc Katarzyna P. leży już na plaży w raju podatkowym i cieszy się pieniędzmi klientów Amber Gold? - zastanawia się "Fakt".

Herbuś i Treliński nie są już parą

Dziennik donosi również o rozstaniu niezwykle malowniczej pary show biznesu - celebrytki Edyty Herbuś i dyrektora Teatru Wielkiego Mariusza Trelińskiego. Według informacji "Faktu", powodem rozstania były różne wizje wspólnego życia. Treliński nie chciał podobno wziąć z Herbuś ślubu i mieć z nią dzieci.