Tak jak co piątek, reporterzy RMF FM pomagali Wam planowo i bezpiecznie dojechać na letni wypoczynek. Nasi dziennikarze byli na najważniejszych drogach w kraju i sprawdzali warunki dojazdu do popularnych kurortów. Na bieżąco zbierali też informacje z autostrad i dróg wylotowych z największych polskich miast.

21:30 - Kończymy relację minuta po minucie z polskich dróg. Dziękujemy za wszystkie sygnały przesłane na Gorącą Linię RMF FM. Życzymy miłego wypoczynku!

20:45 - Ruch na drogach w województwie pomorskim jest płynny, ale nie ma mowy o szybkiej jeździe. Kierowców spowalnia pogoda, a konkretnie - deszcz. Drogi są mokre i śliskie, w wielu miejscach jest niebezpiecznie. Spory ruch jest wciąż między Redą a Władysławowem. Nie ma jednak mowy o wielokilometrowych korkach.

20:28 - Uwaga, objazdy! Na drodze krajowej 82 koło miejscowości Stara Wieś zderzyły się dwa samochody. Dwie osoby zostały ranne. Droga jest zablokowana; objazd wyznaczono przez miejscowości Turowola i Puchaczów. Sytuacja prawdopodobnie wróci do normy za ok. 2 godziny.

20:00 - Nogę z gazu muszą zdjąć kierowcy jadący drogą krajową 17 na odcinku z Tomaszowa Lubelskiego do granicy. W miejscowości Kolonia Łaszówka zderzyły się dwa samochody osobowe. Wprowadzono ruch wahadłowy. Utrudnienia mogą potrwać ok. 2 godziny.

19:25 - Jeśli wybieracie się w Beskidy, przygotujcie się na utrudnienia na "jedynce" w Tychach, gdzie remontowana jest jezdnia i w kilku miejscach można jechać tylko jednym pasem. Remontowana jest także droga wojewódzka numer 945 z Żywca do granicy ze Słowacją.

19:15 - Dwukilometrowy zator czeka was również na krajowej jedynce za Łodzią na wysokości Rzgowa w stronę Katowic. Trwają tam roboty drogowe. Radzimy ominąć to miejsce lokalnymi trasami.

19:00 - Ostrzegamy również kierowców jadących krajową jedenastką przez wielkopolskie Ujście. Droga jest tam zalana po ulewie. Policja skieruje was na objazd.

18:40 - Uwaga! Wiadomość dla kierowców poruszających się trasą A4 na odcinku Kraków - Katowice. Między węzłem Tyniecka a węzłem Sidzina zderzyły się cztery samochody osobowe. Zablokowany jest jeden pas ruchu w kierunku Katowic. Utrudnienia mogą potrwać 1,5 godziny.

18:20 - Ostrzeżenie dla kierowców w Lubuskiem. Po wypadku ruch wahadłowy i korki czekają na Was na krajowej trójce między Nietoperkiem a Międzyrzeczem. Uważajcie.

18:05 - Uwaga! Kierowcy z Krakowa i Katowic, którzy jadą na urlop nad morze, muszę uzbroić się w cierpliwość. "Jedynka" już jest zakorkowana, a samochodów jeszcze przybędzie. Przykra niespodzianka czeka także na wysokości Łodzi, gdzie tworzą się spore korki - ze względu na remonty samochody mogą jechać tylko jednym pasem.

nadal w budowie jest też krajowa ósemka od piotrkowa trybunalskiego niemal do samej warszawy tam maks 70 km/h

17:55 - Zwolnić muszą też kierowcy jadący krajową "dziewiętnastką". Na odcinku Kock - Radzyń Podlaski, w miejscowości Borki, zderzyły się dwa samochody. Wprowadzono ruch wahadłowy. Problemy z ciągłością ruchu mogą potrwać do 2 godzin.

17:39 - Utrudnienie na drodze krajowej 25. Na odcinku Międzyborz-Oleśnica samochód osobowy zderzył się z ciężarówką. Zamknięto jeden pas drogi i wprowadzono ruch wahadłowy. Utrudnienia mogą potrwać ok 2 godziny.

17:20 - Złe wiadomości z zachodniej Polski. Zablokowana jest droga krajowa numer 31 między Chojną a Mieszkowicami. W zderzeniu samochodu osobowego z ciężarówką zginęła jedna osoba. Policja wyznaczyła objazdy.

17:00 - W stolicy kiepsko. Przy wyjeździe na Gdańsk korki zaczynają się już za Mostem Łazienkowskim i ciągną - z okresowymi poprawami - aż do Łomianek, czyli dobrych kilkanaście kilometrów. Problemy z ciągłością ruchu występują praktycznie na każdej trasie wylotowej z Warszawy. Duże korek jest także na prowadzącej ku Mazurom trasie przy Markach. Nieco mniej zakorkowane są prowadzące na południe Aleja Krakowska i Węzeł Marsa.

16:40 - Kiepska wiadomość dla kierowców jadących drogą S3. Między węzłem Pyrzyce a węzłem Myślibórz, na wysokości miejscowości Parnica, samochód osobowy uderzył w urządzenie drogowe. Zablokowany jest lewy pas ruchu w kierunku Szczecina. Utrudnienia mogą potrwać nawet 2 godziny.

16:24 - Uwaga! Utrudnienia na krajowej "trzydziestce szóstce": na odcinku Lubin - Rawicz, w miejscowości Boraszyce Małe, po wypadku samochodu osobowego wprowadzono ruch wahadłowy. Problemy z przejazdem na tej trasie mogą potrwać ok. godziny.

16:05 - Fatalnie jeździ się także po samym Gdańsku, nad którym przeszła gwałtowna ulewa. Najgorzej jest w Oliwie, na Żabiance i na Przymorzu. Pozatapiane są przejazdy pod wiaduktami nad Pomorską i Piastowską. Na wielu ulicach wody jest tak dużo, że kierowcy próbują przejeżdżać chodnikami. Na szczęście już nie pada, ale usunięcie skutków gwałtownej ulewy może potrwać kilka godzin.

15:55 - Duży ruch i problemy na drogach w Zachodniopomorskiem, gdzie na drodze krajowej nr 31 w zderzeniu samochodu osobowego z ciężarówką zginęła jedna osoba. Trasa między Chojną i Mieszkowicami będzie zablokowana przez ok. 3 h. Uwaga! Objazd w kierunku Chojny przez Gotkowo, Przejezierze i drogą 125 do Morynia, powrót na drogę krajową nr 31 dopiero w miejscowośći Wierzchlas.

15:25 - Kolejne utrudnienia na krajowej "ósemce", tym razem koło miejscowości Porosły. Ciężarówka zderzyła się z samochodem. Droga jest zablokowana. Utrudnienia w ruchu mogą potrwać ok. 3 godz.

15:00 - Uwaga! Zła wiadomość dla kierowców jadących drogą krajową 39. Tir wpadł do rowu w Mikoszowie na Dolnym Śląsku. Usuwanie pojazdu może potrwać nawet trzy godziny.

14:35 - Na drodze krajowej 36 z trasy wypadły dwa samochody. Jedna osoba została ranna. Droga w miejscu wypadku jest zablokowana. Objazd prowadzi przez Wińsko, Krzelów i Jemielno.

14:25 - Po zderzeniu czterech samochodów nieprzejezdna jest krajowa "ósemka" w okolicach miejscowości Cieszyce. Zablokowana jest również trasa nr 36. (Lubin-Rawicz) w okolicach miejscowości Wińsko i droga nr 12 w powiecie głogowskim.

14:15 - Poważne utrudnienia czekają kierowców na drodze krajowej nr 92. Na odcinku drogi od granicy do Świebodzina, koło miejscowości Stok zderzyły się dwa samochody ciężarowe. Droga jest zablokowana. Poruszający się tą trasą są kierowani na objazd przez Międzyrzecz. Utrudnienia mogą potrwać ok 2,5 godz.

14:00 - Upał i korki na małopolskich drogach. Najwięcej problemów mają kierowcy na Zakopiance. Najdłuższy korek ustawił się przed Klikuszową. Tam na światłach w stronę Nowego Targu zepsuła się ciężarówka; są duże problemy z jej usunięciem. Policjanci próbują kierować ruchem, ale korek ma sześć kilometrów, co oznacza nawet godzinny postój. Ciężko także przecisnąć się przez Skomielną Białą, gdzie ruch w kierunku Podhala blokują światła na skrzyżowaniu z drogą krajową 28.

Informacje o korkach, wypadkach i utrudnieniach możecie przesyłać na Gorącą Linię RMF FM. Czekamy na Wasze sygnały!

1. Wyślij informację SMS-em lub zdjęcia MMS-em na numer Gorącej Linii:


600 700 800

2. Możesz też wysłać zdjęcia i filmy e-mailem:3. Możesz skorzystać ze specjalnego formularza.