Telefonicznie zamawiali pizzę, a gdy pod wskazane adresy podjeżdżali dostawcy, zastraszali nożem i okradali. Policjanci z Otwocka zatrzymali 27 i 29- letnich mężczyzn, którzy poza napadami na dostawców pizzy, mają na swoim koncie dwa rozboje na kobietach, w tym na ekspedientkę sklepu, którą obezwładnili gazem.

Kilka dni temu do jednego ze sklepów w Otwocku, wtargnęło dwóch mężczyzn. Sterroryzowali ekspedientkę, rozpylając w sklepie gaz. Zza lady wyciągnęli kasetkę z pieniędzmi. Kobieta próbowała bronić utargu, wołała o pomoc przechodniów - bezskutecznie. Gdy bandyci wyszli, zadzwoniła na policję, a funkcjonariusze zatrzymali sprawców.

Okazał się nim 29-letni mieszkaniec Otwocka oraz 27-latek pochodzący z powiatu przasnyskiego. Obaj trafili do policyjnego aresztu.

Policjanci ustalili, że to właśnie oni pod koniec listopada napadli w Otwocku na kobietę. Ciosem pięścią w twarz obezwładnili swoją ofiarę i zabrali jej torebkę.

W wynajmowanym przez zatrzymanych mieszkaniu znaleziono elementy po tzw. starterach telefonicznych. Okazało się, że to właśnie z nich kontaktowano się z pizzeriami na terenie Otwocka, gdzie po złożonych zamówieniach dochodziło do napadów na dostawców pizzy.

Osoby telefonujące podawały za każdym razem inny adres, ale wybór umówionego miejsca dostawy nigdy nie był przypadkowy. Wybierali miejsca ustronne, zaciemnione i zawsze późnym wieczorem.

Gdy pod wskazanym adresem pojawiał się samochód z pizzerii, sprawcy podbiegali i nożem terroryzowali dostawcę. Z samochodu zabierali pizzę, napoje i termosy, a także, oczywiście, gotówkę.

Zatrzymanym bandytom grozi do 12 lat więzienia. Zostali już aresztowani.