RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Oślepiali laserem pilota samolotu

Publikacja: Czwartek, 25 listopada (11:56) Aktualizacja: Wtorek, 8 sierpnia (11:00)

Funkcjonariusze śląskiego oddziału Straży Granicznej zatrzymali na lotnisku w Pyrzowicach dwóch młodych mężczyzn. Laserowym wskaźnikiem oślepiali pilota samolotu linii Wizzair przygotowywanego do odlotu.

Wczoraj około godziny 19.30 funkcjonariusze Straży Granicznej na lotnisku w Pyrzowicach otrzymali informację, że z tarasu widokowego ktoś świeci laserem w stojący na płycie samolot do Doncaster i oślepia pilota.

Okazało się, że to dwaj 19-letni mieszkańcy Tychów. Na lotnisko przyszli wraz z dwoma innymi osobami.

Młodzi mężczyźni zostali zatrzymani. Teraz ich sprawą zajmie się prokuratura.

Źródło: RMF FM

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: