Stołeczna policja opublikowała 19 zdjęć poszukiwanych uczestników zamieszek, do których doszło 11 listopada ubiegłego roku podczas Marszu Niepodległości. Każdy, kto ma informacje na ich temat, proszony jest o kontakt. Bezpośrednio po listopadowych burdach zatrzymano 74 osoby.

Za zgodą prokuratury publikujemy wizerunki osób biorących udział w zamieszkach, do których doszło w ubiegłym roku podczas Marszu Niepodległości. Policjanci proszą o pomoc w identyfikacji osób widocznych na publikowanych zdjęciach - powiedział rzecznik komendanta stołecznego policji Mariusz Mrozek.

Warszawska policja opublikowała na swojej stronie internetowej zdjęcia 17 uczestników zadym. By zobaczyć je w lepszej rozdzielczości, kliknij TUTAJ.

Ktokolwiek posiada informacje na temat tych osób lub potrafi je zidentyfikować, jest proszony o kontakt z policjantami prowadzącymi sprawę w Komendzie Rejonowej Policji Warszawa I przy ulicy Wilczej 21. Informacje można przekazać także telefonicznie na numer 22 60 379 42 lub 22 60 313 03.

Zatrzymano ponad 70 osób

Podczas Marszu Niepodległości, zorganizowanego w Warszawie przez środowiska narodowe 11 listopada, doszło do burd m.in. w pobliżu budynku ambasady rosyjskiej. Do zamieszek doszło też przed squatem przy ul. ks. Skorupki i ul. Wilczej oraz na pl. Zbawiciela, gdzie podpalono instalację "Tęcza". Jak dotąd zatrzymano 74 osoby i postawiono 33 zarzuty dotyczące m.in. naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy, znieważenia funkcjonariuszy oraz czynnego udziału w zbiegowisku.

Śledztwo w sprawie incydentów przed rosyjską ambasadą prowadzi Prokuratura Okręgowa w Warszawie. W tej sprawie zatrzymany został 22-letni mieszkaniec Radomska podejrzany o podpalenie policyjnej kabiny wartowniczej przy ambasadzie. Poza zniszczeniem budki przy ambasadzie mężczyzna odpowie także za zniszczenie śmietnika kamienicy przy ul. Goworka. Za niszczenie mienia grozi od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.

(MRod)