Policjanci z Józefowa zatrzymali 43-letniego mężczyznę, który minionej nocy porzucił swoje trzyletnie dziecko. Oddał je przypadkowej osobie, która wyszła na spacer z psem.

Zostawili 3-latka w rozgrzanym aucie i poszli na zakupy

​Zarzut narażenia dziecka na niebezpieczeństwo grozi małżeństwu z Białorusi, które odwiedziło Kraków. Turyści zostawili 3-letnie dziecko w rozgrzanym samochodzie zaparkowanym w centrum miasta. Chłopiec trafił do szpitala. czytaj więcej

Tuż przed północą oficer dyżurny z komisariatu w Józefowie dostał informację od młodej kobiety, która twierdziła, że nieznany jej mężczyzna pozostawił przy niej trzyletnie dziecko, po czym szybko się oddalił. Na miejscu policjanci wezwali karetkę, która zabrała dziecko do szpitala w Otwocku na obserwację.

Jeszcze w nocy funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o porzucenie malucha. Powiadomiono prokuratora, a sprawa trafiła do sądu rodzinnego w Otwocku.

Ja dotąd nie udało się odnaleźć rodziny dziecka. Ustalono natomiast, że jego matka najprawdopodobniej od kilku miesięcy przebywa w Pakistanie. Trzylatek trafił do Domu Małego Dziecka.

Jego ojciec może usłyszeć zarzut narażenia dziecka na niebezpieczeństwo, za co grozi do trzech lat więzienia.

(edbie)