Podczas wizyty Baracka Obamy w Warszawie to borowiec będzie podejmował kluczowe decyzje w związku z ochroną prezydenta USA - ustalił to reporter RMF FM Mariusz Piekarski. W ochronę Obamy zaangażowanych będzie kilkuset oficerów BOR-u i ponad stu agentów Secret Service. Amerykanie są już w Warszawie i sprawdzają miejsca, które odwiedzi prezydent USA.

Limuzyna Obamy jest już w Warszawie razem z kilkunastoma terenówkami Secret Service. Z informacji reportera RMF FM wynika, że przeprowadzono już nocne testy, by mieć pewność, że długi i ciężki samochód poradzi sobie na warszawskich ulicach. Sprawdzamy wszelkie możliwe newralgiczne punkty, skrzyżowania, duże podjazdy - mówi Dariusz Aleksandrowicz z BOR. Przyznaje, że ulice, którymi będzie jechał Obama, będą zamknięte aż na trzy godziny przed przejazdem kolumny. Ruch pieszych nie powinien być jednak blokowany. Wyjątek może stanowić Krakowskie Przedmieście na czas uroczystego powitania - dodaje Aleksandrowicz.

Od czwartku do niedzieli na wniosek BOR-u w Warszawie obowiązywać będzie dla cywilów zakaz noszenia broni oraz zakaz przewożenia materiałów niebezpiecznych.