Z powodu silnych opadów śniegu na Wschodnim Wybrzeżu USA oraz przerw w dostawach prądu w Moskwie, linie lotnicze odwołały rejsy między Warszawą a Nowym Jorkiem, Newark i Moskwą. Problemy są na niektórych krajowych trasach.

Polskie Linie Lotnicze PLL LOT poinformowały, że ze względu na bardzo silne opady śniegu w USA, przełożony z niedzieli rejs do Nowego Jorku został w poniedziałek anulowany. Nie odbędzie się również ze stolicy Polski poniedziałkowy lot do Newark.

Rzecznik warszawskiego lotniska Chopina Przemysław Przybylski powiedział, że od kilku dni są problemy z połączeniami na trasie Warszawa-Moskwa. W niedzielę w Moskwie, z powodu przerwy w dostawach prądu, zamknięto najważniejsze lotnisko międzynarodowe - Domodiedowo. Awarię spowodował marznący deszcz i grad.

Dziennie między Warszawą a Moskwą wykonywane są cztery loty. Odwołany został poniedziałkowy wylot samolotu z Warszawy o godzinie 11.20. Kolejne, jakie są w rozkładzie to o godz. 16,ok. 19 i 22. Na razie nie mamy jeszcze informacji, że pozostałe rejsy zostały odwołane, ale nie przyleciał do nas jeszcze dziś żaden rejsowy samolot z Moskwy - powiedział Przybylski. Jak dodał, problemy techniczne PLL LOT spowodowały, że odwołano połączenia na trasie Warszawa - Gdańsk, Wrocław oraz Bratysława.