​Poszukiwana od tygodnia 18-letnia Magdalena ze Świńca w województwie zachodniopomorskim nie żyje. To jej ciało odnaleziono wczoraj w lesie w pobliżu tej miejscowości. W związku ze sprawą zatrzymano 29-letniego Dawida J., który usłyszał już zarzut zabójstwa.

18-letnia Magdalena M. była poszukiwana od poniedziałku, 24 maja. Pojechała skuterem z rodzinnego Świńca na zakupy do Kamienia Pomorskiego. Koło sklepu znaleziono jej porzucony skuter.

Poszukiwania dziewczyny trwały kilka dni. Jej ciało udało się odnaleźć dopiero w niedzielę w okolicznym lesie, w rejonie, gdzie po raz ostatni logował się telefon dziewczyny. 


W sprawie jest już pierwszy zatrzymany. To 29-letni Dawid J. Poszukiwana 18-latka była z nim widziana po raz ostatni. Nagranie z monitoringu pokazało, że dziewczyna wsiadła do samochodu zatrzymanego 29-latka. 

Dawid J. był już przesłuchiwany w związku z zaginięciem 18-latki, ale początkowo zaprzeczył, że miał z tym coś wspólnego. 

Mężczyzna usłyszał też zarzut zabicia 18-latki, do którego się przyznał. Złożył też wyjaśnienia, ale prokuratura nie informuje jakie i co było motywem zbrodni.

Według nieoficjalnych ustaleń RMF FM sprawca udusił 18-latkę. 

Znalezione wczoraj w lesie pod Kamieniem Pomorskim ciało zostało zabezpieczone do badań sekcyjnych. Dadzą one odpowiedź czy doszło też do gwałtu na ofierze.

Zatrzymany 29-latek był wcześniej karany za podobne przestępstwa. Jak podaje Onet, w 2006 roku, gdy miał zaledwie 14 lat, trafił do poprawczaka za zgwałcenie i uduszenie koleżanki ze szkoły. Mając 18 lat trafił do więzienia na kolejne dwa lata za próbę zgwałcenia kobiety.

/RMF FM
/RMF FM
Po jeszcze więcej informacji odsyłamy Was do naszego nowego internetowego Radia RMF24.pl

Słuchajcie online już teraz!

Radio RMF24.pl na bieżąco informuje o wszystkich najważniejszych wydarzeniach w Polsce, Europie i na świecie.
Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.