"Wyborcza" pisze, że najwięcej młodych ludzi zapisujących się teraz na studia wiąże swoją przyszłość z karierą lekarza lub stomatologa. "Najbardziej oblegana jest stomatologia na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu – aż 52 osoby na miejsce. Ale długie są też listy rankingowe na innych uczelniach medycznych, np. w Lublinie i w Poznaniu" - donosi.
"Młodzi ludzie odpowiedzialnie planują dorosłe życie. Wiedzą, do czego zmierzają, co chcą osiągnąć" – mówi "GW" Włodzimierz Matysiak, rzecznik Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. "Marzą o pewnym, dającym zatrudnienie zawodzie" - podkreśla.
- Putin szuka pretekstu
- Prawica jedności wciąż tylko chce
- "Wielkie piękno" na opak