Nadchodzący tydzień w polityce zapowiada się gorąco. ​Nie zabraknie m.in. tematów związanych z aferą w KNF. Zeznania w prokuraturze ma złożyć właściciel Getin Noble Banku.

Leszek Czarnecki - bankier, który nagrał kompromitujące słowa byłego już szefa Komisji Nadzoru Finansowego - zostanie przesłuchany po raz pierwszy. Zeznania złoży w prokuraturze w Katowicach. 

Afera KNF: W tym tygodniu ma zostać przesłuchany Leszek Czarnecki

Jeszcze w tym tygodniu ma dojść do przesłuchania Leszka Czarneckiego - trwają w tej sprawie rozmowy z jego pełnomocnikiem. Prokurator generalny Zbigniew Ziobro powiedział też, że śledczy czekają na oryginalne nagranie rozmowy Czarnecki-Chrzanowski oraz urządzenie na którym ją rejestrowano. czytaj więcej

Także w poniedziałek Polska powinna przedstawić Komisji Europejskiej raport z realizacji zabezpieczenia Trybunału Sprawiedliwości UE w sprawie Sądu Najwyższego, po którym KE może wnioskować o kary finansowe dla naszego. Minister Jarosław Gowin z kolei - tego samego dnia - ma przedstawić jeden z projektów nowelizacji ustawy o nowelizacji tego zabezpieczenia.

W środę zaczynają się z kolei posiedzenia Sejmu i Senatu, które mogą ostatecznie zakończyć pracę nad ustawą o nadzorze bankowym, czyli umożliwić to, co w rozmowie, od której zaczęła się afera KNF zapowiedział odwołany już jej szef. 

(m)