O pięć procent spadło poparcie dla Prawa i Sprawiedliwości od początku lipca. Partia Jarosława Kaczyńskiego wciąż prowadzi jednak w sondażu popularności partii politycznych przygotowanym przez MillwardBrown dla "Faktów TVN". Chce na nią zagłosować 30 proc. badanych. Drugie miejsce z wynikiem 25 proc. zajmuje Platforma Obywatelska.

Także partia Donalda Tuska od poprzedniego badania przeprowadzonego 3 lipca zanotowała spadek. Wtedy chciało na nią zagłosować 26 proc. badanych.

W Sejmie znalazłyby się jeszcze tylko trzy partie. Na trzecim miejscu znalazł się Sojusz Lewicy Demokratycznej. Na partię Leszka Millera, podobnie jak w lipcu, planuje oddać swój głos 10 proc. badanych. Do SLD zbliżył się natomiast Ruch Palikota. Zanotował wzrost o 2 proc. i ma obecnie poparcie 8 proc. badanych.

Piąte miejsce zajmuje Polskie Stronnictwo Ludowe z 7 proc. poparcia. Także ludowcy mogą cieszyć się ze wzrostu popularności o 2 proc.

Gdyby wybory zostały przeprowadzone dzisiaj, pozostałe partie nie przekroczyłyby progu wyborczego. Do urn wybrałoby się natomiast 51 proc. badanych. 23 proc. to niezdecydowani, a 26 proc. nie więzłoby udziału w wyborach.

Sondaż przeprowadzono telefonicznie 10 września. Zbadano reprezentatywną próbę 1004 dorosłych Polaków.

(MRod)