Opóźnienia sięgające kilkudziesięciu minut, dwa całkowicie odwołane połączenia i ponad 60 innych zmian - to zmiany w rozkładzie jazdy PKP dotykające pasażerów z Kujawsko-Pomorskiego od 1 kwietnia. Przewozy Regionalne będą jeździły według zmienionego rozkładu do końca maja.

Pasażerowie z województwa Kujawsko-Pomorskiego powinni dokładnie sprawdzić nowy rozkład jazdy. Z powodu remontów torów wiele zmian może ich zaskoczyć. Szczególną uwagę nowemu rozkładowi powinni poświęcić pasażerowie jadący na Pomorze; jeden z pociągów z Torunia do Gdyni do Trójmiasta nie dojedzie, trasę będzie kończył w Malborku. Zmiany dotkną połączenia z Gdyni Chyloni do Laskowic Pomorskich - od 1 kwietnia pojadą po skróconych trasach. Uważni muszą być pasażerowie planujący podróż między Bydgoszczą a Gdynią - ich pociągi będą odjeżdżały od kilku do nawet kilkunastu minut wcześniej, niż do tej pory.

Dłużej z Warszawy

Zmiany dotkną też pasażerów wyjeżdżających na Kujawy ze stolicy. Popularny InterRegio z Warszawy Wschodniej do Bydgoszczy przez dwa miesiące będzie opóźniony o ponad półtorej godziny. Z kolei pociąg z Wrocławia do Torunia będzie wyjeżdżał z Poznania dopiero 50 minut później, niż zwykle. Planujący podróż muszą też wziąć pod uwagę mnóstwo innych, drobnych zmian godzin odjazdów, które od obowiązujących w marcu różnią się średnio o kilkanaście minut.