"Stan zdrowia Wojciecha Jaruzelskiego poprawił się, jednak zostanie on jeszcze kilkanaście dni w szpitalu" - poinformował rzecznik prasowy Wojskowego Instytutu Medycznego pułkownik Grzegorz Kade. Generał trafił do szpitala w poniedziałek.

Jaruzelski trafił do szpitala z powodu znacznego osłabienia, zaburzeń krzepnięcia oraz pogorszenia funkcji nerek. Stan ogólny pacjenta na ten moment jest dobry - przyznał Kade. Nie podał jednak żadnych szczegółowych informacji na temat kondycji Jaruzelskiego i tego, jak będzie wyglądał jego pobyt w szpitalu.

Generał trafił do szpitala już kolejny raz w tym roku. Ostatnio hospitalizowano go w sierpniu i wrześniu - z powodu zakażenia układu moczowego i zapalenia płuc. Na początku października lekarze generała stwierdzili, że jego stan nie pozwala na badania, które mieli przeprowadzić biegli sądowi. Dzięki nim eksperci mieli przesądzić, czy Jaruzelski może brać udział w toczących się przeciwko niemu procesach.

Wojciech Jaruzelski jest oskarżony przez IPN o kierowanie zbrojnym związkiem przestępczym, który bezprawnie przygotowywał i wprowadził w Polsce 13 grudnia 1981 r. stan wojenny. Stoi też pod zarzutem kierowania masakrą robotników na Wybrzeżu w grudniu 1970 roku.