Najwyższa Izba Kontroli zbada jak doszło do problemów z Chińczykami na budowie fragmentu autostrady A2. NIK rozpocznie wkrótce kolejną trzecią już kontrolę przed Euro 2012 - informuje reporter RMF FM. Pod lupą kontrolerów znajdzie się m.in umowa podpisana z chińską spółką. COVEC. Chińczycy zarzucają Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad opieszałość i brak chęci współpracy.

NIK skupi się również na pracach na stadionach. Wiemy, że na niektórych stadionach były problemy z przestrzeganiem prawa budowlanego. Było tak m.in. w Poznaniu oraz w Warszawie - dodaje Paweł Biedziak z NIK. Na Stadionie Narodowym problem jest m.in. ze schodami, które mogą nie wytrzymać naporu kibiców.

Najwyższa Izba Kontroli zbada jak doszło do kryzysu na budowie fragmentu autostrady A2. Kontrolerzy sprawdzą jaką rolę odegrała w tej sprawie GDDKiA. Chińska firma zarzuca Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad opieszałość w płatnościach i błędy w projekcie. Wyniki kontroli mają być znane za kilka miesięcy.