Synoptycy ostrzegają przed burzami - niebezpiecznie może być dzisiaj zwłaszcza na południu kraju. Zagrzmieć może tam już po południu, a także wieczorem i w nocy. Według prognoz, w czasie ulew spadnie nawet 50 litrów deszczu na metr kwadratowy. Niewykluczone, że gdzieniegdzie pojawi się również grad. Opadom towarzyszyć będzie silny wiatr, osiągający w porywach do 80 km/h. Sprawdźcie szczegóły ostrzeżeń pogodowych dla poszczególnych województw, wydanych przez synoptyków Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej!

Dolnośląskie, opolskie:

Synoptycy ostrzegają przed silnymi burzami z deszczem - lokalnie nawet 45 litrów wody na metr kwadratowy. Wiatr będzie osiągał w porywach prędkość do 80 km/h. Do wieczora obowiązuje również ostrzeżenie o upałach.

Śląskie, małopolskie, podkarpackie, świętokrzyskie:

Według prognoz, pojawią się tam silne burze z gradem, a w nocy możliwe są silne burze z intensywnymi opadami deszczu - do 50 litrów wody na metr kwadratowy. Wiatr w porywach do 80 km/h. W ciągu dnia - upalnie.

Lubelskie:

Synoptycy prognozują burze z opadami deszczu - lokalnie spadnie nawet 30 litrów wody na metr kwadratowy. Gdzieniegdzie może pojawić się grad. Wiatr osiągnie w porywach do 80 km/h.

Do wieczora obowiązuje ostrzeżenie przed upałem.

Mazowieckie:

Prognozy mówią o burzach z opadami deszczu - lokalnie spadnie do 40 litrów wody na metr kwadratowy - i porywach wiatru do 80 km/h. Lokalnie możliwy grad.

Podlaskie:

Meteorolodzy przewidują burze, głównie wieczorem i w nocy, z deszczem - miejscami spadnie do 30 litrów wody na metr kwadratowy. Wiatr będzie osiągał w porywach do 75 km/h.

Kujawsko-pomorskie:

Prognozy mówią o burzach z deszczem, lokalnie nawet 30 litrów wody na metr kwadratowy. Wiatr w porywach do 70 km/h. Gdzieniegdzie może spaść grad.

Łódzkie, wielkopolskie:

Burze z deszczem - lokalnie nawet 40 litrów wody na metr kwadratowy - i porywami wiatru do 70 km/h. Lokalnie grad.

Do wieczora obowiązuje ostrzeżenie o upale.

Lubuskie:

Prognozy zapowiadają wystąpienie burz z opadami deszczu (lokalnie około 30 litrów wody na metr kwadratowy) i wiatr osiągający w porywach do 70 km/h. Gdzieniegdzie możliwy grad.

Pomorskie:

Po południu i w nocy umiarkowane i silne opady deszczu, lokalnie może spaść 25 litrów wody na metr kwadratowy.

W nocy w regionie wiał będzie silny północny wiatr o średniej prędkości od 40 do 55 km/h, a w porywach osiągający do 85 km/h.


Na podstawie: Pogodynka.pl / Serwis pogodowy IMGW-PIB