RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Nie będzie ulg na polisy zdrowotne

Publikacja: Środa, 30 marca (06:07) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Polacy nie zaczną masowo kupować polis zdrowotnych, bo nie będą mieli z tego tytułu ulgi w PIT. Jak dowiedział się "Dziennik Gazeta Prawna", propozycji Ministerstwa Zdrowia w tej sprawie sprzeciwił się resort finansów.

Odliczanie wydatków na polisy to sztandarowy postulat projektu ustawy o dodatkowych ubezpieczeniach zdrowotnych - zaznacza "DGP". W przyszłym tygodniu kończą się jej konsultacje społeczne. Ze stanowiska, jakie gazeta otrzymała od Ministerstwa Finansów wynika jednak, że nowych ulg podatkowych nie będzie.

Przyjęcie ulgi pozostaje w sprzeczności z ustawą o finansach publicznych - twierdzi resort finansów. I powołuje się na nowelę tej ustawy z grudnia 2010 r.

Źródło: RMF24/PAP

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: