Międzynarodowy skandal ze Zbigniewem Ziobrą w tle - opisuje w najnowszym wydaniu tygodnik "Newsweek". Chodzi o odprysk afery sprzed kilku miesięcy z przekrętami w Duńskiej Partii Ludowej, która wydawała unijne fundusze na sympozja i warsztaty, które w rzeczywistości nigdy się nie odbyły. Partia ta ma europosłów zrzeszonych w europejskiej partii MELD.

Międzynarodowy skandal ze Zbigniewem Ziobrą w tle - opisuje w najnowszym wydaniu tygodnik "Newsweek".  Chodzi o odprysk afery sprzed kilku miesięcy z przekrętami w Duńskiej Partii Ludowej, która wydawała unijne fundusze na sympozja i warsztaty, które w rzeczywistości nigdy się nie odbyły. Partia ta ma europosłów zrzeszonych w europejskiej partii MELD.
zdjęcie ilustracyjne /Monika Kamińska /Archiwum RMF FM

Przez kilka lat frakcją w Brukseli rządzili Jacek Włosowicz, dziś senator PiS, wtedy skarbnik Solidarnej Polski i prawa ręka jej przewodniczącego Zbigniewa Ziobry, oraz Jacek Kurski.

Dziennikarze "Newsweeka" twierdzą, że odnaleźli dokument, z którego wynika, że MELD zapłacił około 40 tysięcy euro za zorganizowaną w Krakowie 30 czerwca 2013 roku konferencję na 800 osób. Temat to polityka klimatyczna Unii Europejskiej.

Tygodnik twierdzi jednak, że tego dnia w Krakowie nie odbył się żaden kongres poświęcony ochronie środowiska. W największej sali kina Kijów miała za to miejsce partyjna konwencja Solidarnej Polski pod hasłem "Nowe państwo, nowa konstytucja". Na imprezie, wśród 1200 sympatyków, brylowali Zbigniew Ziobro i Jacek Kurski - czytamy na stronie internetowej tygodnika.

Jak zaznaczył Newsweek, po pytaniach o konferencję do Jacka Włosowicza i Zbigniewa Ziobry filmik z konwencji zniknął z serwisu YouTube.

APA/Newsweek