Od marca Narodowe Centrum Sportu miało świadomość kłopotów ze schodami na Stadionie Narodowym. Już wtedy na spoiwach pojawiły się pierwsze przecieki. Roztrząsanie problemu trwało aż do ubiegłej soboty. Takie informacje ujawniono podczas obrad sejmowej komisji sportu, gdzie przedstawiciele Ministerstwa Sportu, NCS-u oraz SPÓŁKI PL2012 tłumaczą się posłom ze stanu przygotowań do mistrzostw Europy.

Zobacz również:

W przyszłym tygodniu mamy się dowiedzieć, dlaczego analiza kłopotu ze schodami trwała tak długo. Prezes NCS Rafał Kapler tłumaczył, że po zauważeniu pierwszych błędów w montażu schodów potrzebna była szczegółowa opinia. Te wycieki zaniepokoiły naszego głównego inspektora nadzoru, nakazaliśmy zaprzestanie robót naokoło tych schodów w tym stanie. Żadnej próby obciążeniowej, nie mówiąc o ich użytkowaniu, one by nie przeszły - mówił.

Sekretarz PZPN Zdzisław Kręcina ujawnił, że przeniesienie meczu Polska - Francja z Gdańska do Warszawy kosztowało związek 3 miliony złotych. Zapytał więc czy na pewno mecz Polska - Niemcy, zaplanowany na 6 września faktycznie odbędzie w Warszawie. Ewentualny koszt przenosin tego spotkania związek szacuje na 6-7 milionów. Czekamy na odpowiedź na to pytanie.