Trzeci dreamliner LOT-u jest już w drodze nad Wisłę. Tuż przed godziną siódmą polskiego czasu Boeing 787 wystartował z lotniska w Seattle. Na warszawskim Okęciu maszyna powinna wylądować o 16:28.

Śledź lot trzeciego polskiego dreamlinera!

Jest to nasz trzeci dreamliner, leci do nas prosto z fabryki Boeinga w Seattle. Maszyna ma całkowicie zmodernizowane akumulatory - poinformował rzecznik LOT-u Marek Kłuciński. Dodał, że samolot ten był wykorzystywany przez producenta w lotach testowych tuż przed tym, jak w kwietniu amerykański Federalny Zarząd Lotnictwa (FAA) zatwierdził zmodyfikowane akumulatory do dreamlinerów. W ramach poprawek konstrukcyjnych akumulatory zaopatrzono w dodatkowe osłony ognioodporne. Ponadto miejsca ich zamontowania wyposażono w system wentylacyjny, automatycznie usuwający na zewnątrz samolotu ewentualny dym i toksyczne opary.

Pierwszy Boeing 787 Dreamliner należący do PLL LOT jest już na wymianie akumulatorów w centrum serwisowym Boeinga w Etiopii. Na naprawę akumulatorów czeka również drugi samolot, który został uziemiony na płycie warszawskiego Lotniska Chopina. Oba dreamlinery pod koniec maja mają wrócić po naprawie do przewoźnika.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, 5 czerwca jeden z dreamlinerów uda się w pierwszy rejs do Chicago.

Kolejne dwa Boeingi 787 LOT ma dostać w lipcu i w sierpniu.