Policja na gorącym uczynku zatrzymała dwóch mężczyzn, którzy napadli na bank na gdańskiej Zaspie. To 19 i 21-latek z Gdańska. Policja wyjaśnia też, czy mężczyźni mają związek z innymi napadami, których dokonano ostatnio w mieście.

Jeden z zatrzymanych gdańszczan około południa wszedł do placówki bankowej na Zaspie w Gdańsku. Bronią lub jej atrapą sterroryzował pracownika banku. Według naszych informacji zrabował kilka tysięcy złotych.

Niedaleko banku w samochodzie czekał na niego wspólnik. Chwilę po tym jak mężczyźni ruszyli samochodem zostali zatrzymani przez policjantów kryminalnych, którzy byli w pobliżu. W najbliższym czasie obaj zatrzymani 19 i 21-latek zostaną przesłuchani - mówi Aleksandra Siewert, rzecznik prasowy gdańskiej policji. Nie chce zdradzić czy mężczyźni byli obserwowani, czy to zbieg okoliczności, że udało się ich zatrzymać na gorącym uczynku.

Obaj byli jednak wcześniej znani policji. Funkcjonariusze sprawdzają teraz czy zatrzymani mają związek z serią napadów na banki, do której doszło w Gdańsku w ciągu ostatnich 3 miesięcy. Od 12 kwietnia było ich aż sześć.