Policja opublikowała zdjęcie i nagranie z monitoringu pokazujące złodzieja, który w poniedziałek sterroryzował kasjerkę działdowskiego banku i uciekł z pieniędzmi.

Zobacz również:

Jak widać na nagraniu, mężczyzna miał na sobie ciemny dres, czapkę z daszkiem i czerwoną koszulkę z białym napisem. Do napadu doszło o godzinie 10:00 w poniedziałek. Złodziej sterroryzował kasjerkę bronią, pieniądze spakował do reklamówki i uciekł w nieznanym kierunku.

Policjanci zaraz po napadzie przeszukali pobliskie budynku, sklepy, monitorowali też drogi. Nikogo niestety nie udało się znaleźć. Śledczy przesłuchują świadków i analizują materiał zebrany z miejsca napadu. Wszyscy mogący przyczynić się do ustalenia sprawcy rozboju, rozpoznający bądź podejrzewający kim jest osoba na zdjęciu, proszeni są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Działdowie lub najbliższą jednostką policji - telefonicznie lub osobiście.

To nie jedyny skok na pieniądze w regionie w czasie tych wakacji. Przed tygodniem trzy osoby próbowały obrabować bankomat w Rucianem-Nidzie na Mazurach. 24 i 42-latka zatrzymano na gorącym uczynku zaraz po wysadzeniu urządzenia. Trzeci ze wspólników w dalszym ciągu jest poszukiwany. Niewykluczone, że mężczyźni odpowiadają za podobne ataki na bankomaty, do których doszło w tym roku w Olsztynie.

(j.)