Trzy osoby uzbrojone w kije bejsbolowe próbowały zakłócić spotkanie lidera KOD Mateusza Kijowskiego, który był w opolskim Namysłowie w tamtejszym domu kultury. Interweniowała policja.

Trzy osoby uzbrojone w kije bejsbolowe próbowały zakłócić spotkanie lidera KOD Mateusza Kijowskiego, który  był w opolskim Namysłowie w tamtejszym domu kultury. Interweniowała policja.
Mateusz Kijowski /Paweł Supernak /PAP

Mateusz Kijowski przyjechał tam razem z byłym senatorem Józefem Piniorem, aby spotkać się z mieszkańcami miasta.


W czasie, gdy trwało spotkanie, przed budynkiem ośrodka pojawiło się kilku mężczyzn z flagami i drewnianymi pałkami. Weszli do holu budynku i zdewastowali ustawione tam dekoracje. Doszło do przepychanek z uczestnikami spotkania, którzy wezwali policję.


Policjanci z Namysłowa zapewnili dziennikarkę RMF FM, że żadnemu z uczestników spotkania nic się nie stało. Funkcjonariusze wyjaśniają sprawę.


Kijowski pojechał także do Dobrzenia Wielkiego, gdzie spotkał się z prowadzącymi głodówkę przeciwnikami powiększenia miasta Opole o tereny czterech ościennych gmin. W spotkaniu uczestniczył Adam Mazguła - emerytowany pułkownik, który po kontrowersyjnych wypowiedziach na temat stanu wojennego zrezygnował ze stanowiska szefa wojewódzkiej organizacji Związku Harcerstwa Polskiego.


(mpw)