RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Nadciągają studenci z Brazylii

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Polskie uczelnie dołączą w przyszłym roku do realizowanego przez brazylijski rząd programu "Nauka bez granic". O sprawie informuje "Rzeczpospolita".

Stroną umowy jest Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich, zrzeszająca uczelnie akademickie.

Począwszy od października 2015 r. rząd Brazylii co roku wykupi na polskich uczelniach roczne stypendia dla 200 studentów studiów licencjackich lub magisterskich, dziesięć stypendiów doktorskich i 15 dla pracowników naukowych mających tytuł doktora.

Umowa jest podpisana na pięć lat. Na razie do udziału w programie zgłosiło się 45 uczelni.

(abs)

Źródło: RMF24/PAP
Tagi: Brazylia

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: