"Idźcie do urn. Nie dajcie się przekonać, że demokracja bezpośrednia to coś gorszego” – zachęcał warszawiaków Jarosław Kaczyński. "Jeżeli coś jest na wysokim poziomie w Warszawie to ceny. Ceny, które mają być podwyższone" - zaznaczył.

Zobacz również:

Były premier stwierdził, że ci, którzy kwestionują sens przeprowadzania referendum, w praktyce kwestionują demokrację. Dzisiaj Donald Tusk, Bronisław Komorowski próbują demokrację w Polsce w ten sposób i na sto innych sposobów zakwestionować. Powiedzmy "nie". Warszawa mówi "nie". Warszawa jest za demokracją, wolnością, obywatelskością, za tym, żeby być wielka - apelował Kaczyński. Dodał, że ma nadzieje, iż stolica kolejny raz stanie się wzorem dla Polski. Jestem głęboko przekonany, że i tym razem będzie wzorem, warszawiacy będą obywatelami, wezmą udział w referendum - powiedział.

Zdaniem prezesa PiS, odwołanie Hanny Gronkiewicz-Waltz z funkcji prezydenta stolicy może otworzyć drogę do wielkiej Warszawy. Musimy być wzorem dla innych, tymi, którzy pokażą, że wielkie polityczne ożywienie w naszym kraju odnosi się także do naszego miasta, stolicy Polski, że Warszawa nie jest gorsza, staje na czele wszystkiego, co w naszym mieście, ale także w szerszej skali, jest dążeniem do zmian, naprawy, naprawy Rzeczypospolitej" - powiedział Kaczyński - zachęcał Kaczyński. Warszawa może i musi być wielka. Będzie wielka, jeżeli nie usłuchamy wezwań, żebyśmy nie byli obywatelami - podkreślał.