RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Na Śląsku 9 osób zatruło się tlenkiem węgla

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Dziewięć osób trafiło w nocy do szpitali po zatruciu się tlenkiem węgla. W jednym z chorzowskich bloków przewody wentylacyjne odprowadzające spaliny z piecyków gazowych były niedrożne.

Wczoraj późnym wieczorem jeden z mieszkańców powiadomił policję, że członkowie jego rodziny źle się czują. Na miejsce przyjechała straż pożarna. Dziewięć osób trafiło do szpitali. Sześć po badaniach zwolniono do domu, jedna pozostała w chorzowskim szpitalu, natomiast dwie z poważniejszymi objawami zatrucia przewieziono do Regionalnego Ośrodka Ostrych Zatruć w Sosnowcu. W budynku został wyłączył gaz do czasu udrożnienia przewodów wentylacyjnych

Źródło: RMF24/PAP

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: