Utrudniony jest dojazd do autostrady A4 w Żorach na Śląsku. W rejonie ronda na jezdnię wylał się olej. Z powodu remontu kierowcy tkwią też teraz w korku na drodze nr 86 od strony Sosnowca.

Ci, którzy jadą do Katowic od Sosnowca czy Dąbrowy Górniczej, muszą wybrać lokalne drogi. Jeśli ktoś natomiast jedzie z Warszawy, to w Podwarpiu powinien zjechać na drogę S1, dojechać nią do autostrady A4 i na autostradzie skręcić w stronę Katowic - informuje nasz reporter.

Co prawda w rejonie Sosnowca na S1 remontowany jest wiadukt, i tam też można utknąć w korku, ale jest on dużo mniejszy niż ten na trasie numer 86.

Trudny poranek także dla kierowców w Krakowie. Jak informujecie nas na Gorącą Linię RMF FM - na ulicy Turowicza w korku stoi się nawet 40 minut. Wszystko przez kolejny etap budowy łącznicy kolejowej Zabłocie-Krzemionki. Drogowcy ponownie zamknęli tam estakadę Obrońców Lwowa i dwa pasy ruchu poniżej estakady. To znaczy, że jadący w stronę Nowej Huty mają tylko jeden pas ruchu, dojazdy na wprost i do skrętu w prawo. 

(mal)