Na okres święta Wszystkich Świętych drogowcy usuną zwężenia na Zakopiance w okolicy budowy węzła w Mogilanach koło Krakowa. Obie jezdnie tej trasy będą dostępne od piątku 28 października do środy 2 listopada.

Jak poinformowała rzeczniczka krakowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) Iwona Mikrut, decyzja o udostępnieniu obu jezdni została podjęta w związku z przewidywanym dużym ruchem w okresie zbliżającego się święta. Uzgodniono ją z wykonawcą inwestycji.

Utrudnienia na Zakopiance w Mogilanach zostaną usunięte od godzin południowych 28 października do środy 2 listopada. Oznacza to, że zarówno w kierunku Krakowa, jak i Zakopanego dostępne będą po dwa pasy ruchu na drodze krajowej nr 7. Od czwartku ponownie zamknięta zostanie dla ruchu prawa jezdnia.

Od piątku 28 października przywrócony będzie także normalny ruch na drodze krajowej nr 28 w Dobrej, gdzie trwał remont dwóch mostów oraz na jednym z remontowanych mostów w Zamieściu. Ruch będzie się tam odbywał już normalnie, chociaż prace potrwają do połowy listopada.