W połowie 2011 roku autostrada Katowice - Wrocław będzie płatna. Bramki mają pojawić się Żernicy i Karwianach - pisze "Dziennik Zachodni". Budowa punktów poboru opłat, których ma być w sumie 14, ma zacząć się w ciągu miesiąca. Przez blisko rok przejazd będzie darmowy. Autostrada stanie się płatna na przełomie 2011 i 2012 roku.

Płacić zaczniemy, gdy gotowa będzie cała infrastruktura, czyli mniej więcej w połowie przyszłego roku. Dziennik powołując się na informacje z ministerstwa pisze o tym, że za kilometr A4 będziemy płacić 20 gr. Przejazd z Katowic do Wrocławia ma kosztować 37 zł.

Główne bramki poboru opłat staną w Żernicy i w Karwianach. Opłaty będą także pobierane przy zjazdach i wjazdach na autostradę. Takich punktów ma być 12. Pojawią się one w Bojkowie, Ostropie, Kleszczowie, Łanach, Nogowczycach, Olszowie, Gogolinie, Dąbrówce, Prądach, Przylesiu, Brzezimierzu i Krajkowie.

Gdy odcinek Katowice - Wrocław będzie już płatny, ministerstwo transportu ma zająć się ustawianiem bramek na trasie prowadzącej od stolicy Dolnego Śląska, do granicy z Niemcami.


Pokaż Nowe bramki na A4 na większej mapie

"Dziennik Zachodni"