Fala ostrych mrozów w Polsce. W nocy miejscami - głównie w dolinach karpackich - temperatura spadła do minus 20 stopni Celsjusza. Lokalnie - głównie w Małopolsce - poprószy też śnieg. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia.

W nocy odczujemy mocne uderzenie chłodu. Temperatura spadnie na krańcach wschodnich do minus 20 stopni Celsjusza. W dolinach karpackich będzie jeszcze mroźniej - nawet minus 24 st. Celsjusza. 

W pozostałych regionach na termometrach zobaczymy od minus 8 stopni Celsjusza do minus 16 stopni Celsjusza.

W związku z silnym mrozem Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia dla sześciu województw - podlaskiego, kujawsko-pomorskiego, łódzkiego, lubelskiego, świętokrzyskiego i małopolskiego.

Niedziela jeszcze mroźniejsza!

Niedziela będzie jeszcze zimniejsza od soboty. W Białymstoku termometry wskażą w ciągu dnia najniższe wartości - minus 12 stopni Celsjusza. Bardzo zimno będzie również w Lublinie oraz w Kielcach - minus 10 stopni Celsjusza. "Najcieplej" będzie w Krakowie oraz w Zielonej Górze - minus 6 stopni Celsjusza. Najwięcej chwil ze słońcem spodziewanych jest na krańcach południowych oraz wschodnich. W pozostałych regionach dominować będzie zachmurzenie umiarkowane oraz duże.

Poniedziałek również będzie bardzo mroźny. Najzimniej tradycyjnie będzie na Podlasiu oraz w Olsztynie, gdzie termometry wskażą w ciągu dnia minus 11 stopni Celsjusza. W centrum kraju na termometrach zobaczymy minus 6 stopni Celsjusza. Najcieplej będzie w regionach zachodnich. W Zielonej Górze oraz we Wrocławiu termometry wskażą minus 2 stopni Celsjusza. Dominować będzie zachmurzenie umiarkowane oraz duże. Najwięcej chwil ze słońcem w Warszawie oraz w Szczecinie. Tam niebo będzie wręcz bezchmurne. 

We wtorek termometry wskażą nieco wyższe temperatury. Ostry mróz sięgający w ciągu dnia minus 9 stopni Celsjusza utrzyma się w Białymstoku. W pozostałych regionach będzie nieco cieplej - od minus 7 stopni Celsjusza w Gdańsku, przez 0 stopni Celsjusza w Krakowie po 1 st. Celsjusza w Zielonej Górze. Na ogół będzie pogodnie. Dominować będzie zachmurzenie umiarkowane. Niemal w każdym regionie kraju można liczyć na chwile ze słońcem.

Środa, 6 stycznia, będzie wyraźnie cieplejsza. Mróz utrzyma się w ciągu dnia głównie w Olsztynie (minus 7 stopni Celsjusza), Białymstoku (minus 5 stopni Celsjusza) w Gdańsku (minus 4 stopni Celsjusza), Kielcach (minus 3 stopni Celsjusza), Lublinie (minus 3 stopni Celsjusza) oraz w Bydgoszczy (minus 2 st. Celsjusza). W pozostałych regionach termometry wskażą dodatnie wartości - od 1 st. Celsjusza w Szczecinie i w Poznaniu do nawet 2 st. Celsjusza w Krakowie oraz w Poznaniu. Lokalnie - głównie na Kujawach i Pomorzu - poprószy śnieg. Najwięcej chwil ze słońcem będzie na Pomorzu Zachodnim oraz Pomorzu Gdańskim. W pozostałych regionach dominować będzie zachmurzenie duże.

(abs)