Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia dla dziewięciu województw. Powodem są opady marznącego deszczu, możliwa gołoledź oraz opady śniegu. Według prognoz w Sudetach i Beskidach może intensywnie sypać. "Uważajcie!" - apeluje Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

Przed śliską nawierzchnią IMGW ostrzega mieszkańców województw: zachodniopomorskiego, wielkopolskiego, dolnośląskiego, łódzkiego, świętokrzyskiego, śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego.

Na Górnym i Dolnym Śląsku obowiązują alerty pierwszego stopnia w związku z prognozowanymi intensywnymi opadami śniegu.

"Wieczorem oraz w nocy m.in. na Pomorzu Zachodnim, Śląsku, Podkarpaciu, Ziemi Łódzkiej, a także w Wielkopolsce i Małopolsce może być ślisko. #IMGW wydał ostrzeżenia 1. stopnia. W Sudetach oraz Beskidach może dodatkowo intensywnie padać #śnieg. Uważajcie!" - napisało na Twitterze RCB.

Co w środę w pogodzie?

W środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady śniegu, lokalnie śniegu z deszczem, a na wybrzeżu deszczu. W górach opady śniegu. Prognozowany jest tam przyrost pokrywy śnieżnej do 5 cm. Rano na północnym wschodzie miejscami mgła osadzająca szadź i ograniczająca widzialność do 300 m.

W ciągu dnia termometry pokażą od -2 st. na Podhalu i -1 st. na Podlasiu, 2 st. w centrum do 4 st. na zachodnim wybrzeżu.  W górach zawieje i zamiecie śnieżne.

(ug)