RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

MON chce kupić śmigłowce

Publikacja: Sobota, 15 stycznia (07:44) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Jeszcze w tym roku MON ogłosi przetarg na zakup 26 śmigłowców nowego typu - dowiedziała się "Rzeczpospolita" od wiceministra obrony narodowej Marcina Idzika. Resort chce, by te maszyny trafiły do Wojsk Lądowych, Marynarki Wojennej, Sił Powietrznych i Wojsk Specjalnych.

Wiadomo, że MON szuka jednego typu tych maszyn, który można by dostosować do różnych potrzeb wojska.

Na razie, w ub. roku resort kupił pięć rosyjskich śmigłowców Mi-17 transportowo-desantowych. Trzy z nich już trafiły do Polski, a kolejne dwa mają być dostarczone w ciągu trzech miesięcy. Maszyny te zostaną wysłane do Afganistanu.

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: