"Pod Wawelem prawo można studiować już na czterech uczelniach. Chętnych nie brakuje żadnej" - pisze w poniedziałkowym wydaniu "Dziennik Polski".

"Krakowskie uczelnie zakończyły już pierwszy etap przyjęć na studia. Tegoroczni maturzyści najchętniej wybierali m.in. prawo i informatykę. Na Uniwersytecie Jagiellońskim największym zainteresowaniem cieszył się ten pierwszy kierunek. Na prawo zarejestrowało się ponad 2 tys. osób (limit przyjęć to 500). Bardzo popularny wśród absolwentów szkół średnich był także kierunek lekarski (ponad 1,5 tys. chętnych) i psychologia (1,3 tys.)." - pisze "Dziennik Polski".

Studia prawnicze to nowość na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Od października rozpocznie je 120 studentów dziennych. To będą studia zawierające wszystkie przedmioty uprawniające do ubiegania się o aplikację radcowską i adwokacką. Zostaną jednak uzupełnione o przedmioty związane z ekonomią, ponieważ zależy nam przede wszystkim na przygotowaniu specjalistów w zakresie prawa gospodarczego i podatkowego - tłumaczy w rozmowie z "Dziennikiem Polskim" prof. Bogusława Gne­la, szefowa nowo otwartego kierunku.

W poniedziałkowym "Dzienniku Polskim" także:

- Pas z opóźnionym startem

- "Mocarz" masowo zwala ludzi z nóg

(mn)