Minister sportu Joanna Mucha złożyła do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa ws. przekupstwa menadżerskiego w PZPN. O sprawie minister sportu poinformowała także Centralne Biuro Korupcyjne. Zażądała również wyjaśnień od Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Prezes Podkarpackiego ZPN Kazimierz Greń - na podstawie nagrania ukrytą kamerą - zarzucił prezesowi PZPN Grzegorzowi Lacie oraz sekretarzowi generalnemu Związku Zdzisławowi Kręcinie korupcję przy budowie siedziby PZPN w warszawskim Wilanowie.

Centralne Biuro Antykorupcyjne poinformowało, że zajęło się już tymi nagraniami. Szef CBA Paweł Wojtunik rozmawiał na ten temat z panią minister sportu Joanną Muchą, która przekazała nam już te nagrania. Trwa ich analiza - powiedział rzecznik Biura Jacek Dobrzyński.

Prezes PZPN i cały zarząd jest gotowy do współpracy z prokuraturą - zapewnia rzeczniczka piłkarskiego związku Agnieszka Olejkowska.

PiS zawiadomiło prokuraturę i CBA ws. PZPN

Prawo i Sprawiedliwość złożyło do prokuratury i CBA zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa w PZPN. Jeżeli podejrzenie by się potwierdziło, to oczywiście trzeba tam wprowadzić komisarza - podkreślił lider PiS Jarosław Kaczyński.

Jeśli zostaną postawione zarzuty, to na pierwszym posiedzeniu sejmowej komisji sportu klub PiS złoży wniosek o wprowadzenie kuratora do PZPN - zapewnił rzecznik PiS Adam Hofman.

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że nagranie dotyczy rozmowy na temat negocjowania korupcyjnego wynagrodzenia w zamian za korzystną sprzedaż siedziby PZPN - napisał Hofman w piśmie zaadresowanym do szefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego Pawła Wojtunika.