Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak udaje się w środę do Stanów Zjednoczonych, gdzie spotka się z doradcą prezydenta USA ds. bezpieczeństwa Johnem Boltonem oraz sekretarzem obrony Jamesem Mattisem - poinformowało we wtorek MON.

Z doradcą ds. bezpieczeństwa narodowego prezydenta Donalda Trumpa, Johnem Boltonem, minister Błaszczak spotka się w czwartek; na piątek zaplanowano jego spotkanie z sekretarzem obrony USA Jamesem Mattisem. Szef MON odbędzie także rozmowy z przedstawicielami Kongresu.

W programie wizyty ministra jest także spotykanie z mediami w Waszyngtonie. Będzie to druga wizyta Mariusza Błaszczaka w Stanach Zjednoczonych. W styczniu szef MON rozmawiał z poprzednim doradcą prezydenta ds. bezpieczeństwa gen. Herbertem Raymondem McMasterem. W podróż do USA - zapowiedzianą jeszcze za jego poprzednika Antoniego Macierewicza - udał się wtedy z Brukseli po spotkaniach w Kwaterze Głównej NATO.

Przypomnijmy, że w poniedziałek do Stanów Zjednoczonych poleciał wicepremier Jarosław Gowin. Podczas wizyty podpisano umowę o wzajemnej współpracy naukowo-technicznej Polski i USA.

(nm)