Każdą usterkę windy dla niepełnosprawnych na dworcu w Będzinie niezwłocznie zgłosimy serwisantom. Wszystkie usterki są na bieżąco usuwane – deklarują urzędnicy. O tym, że windy się psują i często nie działają napisali do nas słuchacze, a pasażerowie na dworcu kolejowym potwierdzili to reporterce RMF FM.

Rafał Adamczyk, rzecznik Urzędu Miasta w Będzinie powiedział, że nie wie, jak często windy nie spełniają swojej roli. Trudno mi określić, czy często ale usterki są na bieżąco usuwane - stwierdził.

Pasażerowie jednak mówią, że rzadko się zdarza, by winda była sprawna kilka dni z rzędu. Kiedy działa, to wychodząc zawsze pytam: a co to wybory są? - mówi żartobliwie niepełnosprawna pasażerka.

Co zrobić, żeby usterek było mniej? Przede wszystkim należy wykorzystywać urządzenia zgodnie z instrukcją obsługi - odpowiada Adamczyk. Dodaje jednak, że ważne, by mieszkańcy zgłaszali awarie. Na miejscu jest straż miejska , ma swoją siedzibę. Można zgłaszać tę usterkę również całodobowo telefonicznie na numer ośrodka dyspozycyjnego prezydenta miasta : 32 26737 16 . Służby są wyczulone na tego typu sygnały i niezwłocznie będą je przekazywać służbom konserwacyjnym celem usunięcia usterki - zadeklarował rzecznik.

(mpw)