Od 39 do 299 złotych będzie trzeba zapłacić za bilety na dni meczowe w rundzie wstępnej i głównej Mistrzostw Europy piłkarzy ręcznych 2016 w Krakowie, gdzie grać będzie reprezentacja Polski. Sprzedaż rusza już 4 maja.

To są wejściówki dedykowane głównie naszym kibicom, ponieważ wiemy, że polska reprezentacja wszystkie mecze będzie rozgrywać właśnie w tym mieście. Staraliśmy się poprzez konsultacje z kibicami i przedstawicielami mediów, a także analizując doświadczenia organizatorów poprzednich mistrzostw, dopasować atrakcyjność cen do prestiżu tego wydarzenia - powiedział Warszawie Marcin Herra, wiceprezes ZPRP ds. Euro 2016, które odbędą się w Polsce w dniach 15-31 stycznia.

Spotkania ME rozgrywane będą w czterech miastach: Krakowie, Gdańsku, Katowicach i Wrocławiu. Weźmie w nich udział 16 drużyn, które w komplecie znane będą 14 czerwca po zakończeniu ostatnich meczów eliminacyjnych. Zostaną one podzielone na cztery grupy. Do fazy głównej awansują po trzy najlepsze ekipy. Losowanie pierwszego etapu odbędzie się 19 czerwca w Krakowie.

Pięć kategorii biletów

Zaplanowano pięć kategorii biletów. Najbardziej kosztowne będą na pierwszy dzień meczowy w Krakowie, obejmujący ceremonię otwarcia turnieju - 299 zł (najtańsze 49). W fazie wstępnej turnieju w tym mieście ceny kształtować się od 39 do 229 zł, a w głównej 59-249 na dwa pojedynki i 89-279 zł na trzy. Za wejście na pozostałe areny trzeba będzie wydać za każdy dzień od 29 do 99 zł na pierwszą rundę oraz 39-109 (dwa mecze) i 59-129 (trzy) na drugą.

Wejściówki będzie można kupić między innymi za pośrednictwem strony europejskiej federacji (EHF) oraz na portalu ebilet. Każda osoba może nabyć maksymalnie sześć sztuk. Przygotowano również pulę biletów dla niepełnosprawnych.

Jednak już wcześniej, bo w dniach 1-3 maja, do sprzedaży trafi dedykowana pula biletów na fazę wstępną dla mieszkańców miast-gospodarzy: w Krakowie trzy tysiące (po tysiąc na każdy dzień meczowy), natomiast w pozostałych miastach po 1500 sztuk. Będzie je można kupić po okazaniu dowodu osobistego bądź rozliczenia podatkowego potwierdzającego adres zamieszkania.

W sumie liczba biletów, które trafią do sprzedaży wynosi 31 269 sztuk.

Polacy z Brazylijczykami, Rumunami i Egipcjanami

Pierwszą okazją do zobaczenia "na żywo" drużyny prowadzonej przez trenera Michaela Bieglera, brązowych medalistów mistrzostw świata w Katarze, będzie międzynarodowy turniej, który rozegrany zostanie w dniach 1-3 maja w Krakowie i Katowicach. Rywalami Polaków będą Brazylijczycy, Rumuni i Egipcjanie. ZPRP zapowiedział, że jeśli na którymś z tych spotkań będzie pobity krajowy rekord frekwencji na meczu piłki ręcznej, który został ustanowiony w 2012 roku podczas pojedynku Polska - Niemcy w Ergo Arenie na granicy Gdańska i Sopotu i wynosi 10,5 tys. widzów, to stu kibiców może wygrać wejściówki na Euro 2016.

(md)