RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Masz dług wobec gminy? Odpracuj go

Publikacja: Piątek, 13 lutego (07:45) Aktualizacja: Piątek, 13 lutego (07:00)

Coraz więcej gmin umożliwia dłużnikom, którzy nie płacą terminowo opłat, odpracowanie przynajmniej części czynszowych długów. Jak podaje "Gazeta Wyborcza", chodzi m.in. o prace porządkowe.

Gazeta podaje przykłady miast, w których ten program realizowany jest z powodzeniem. I tak np. we Wrocławiu w ubiegłym roku udało się odzyskać 1 mln zł, a w Gdańsku od początku programu - ponad 6 mln zł.

Dłużnicy odśnieżają, porządkują zieleń, zamiatają chodniki. Część gmin proponuje, głównie osobom starszym, wykonywanie prac biurowych. Jeśli ktoś ma fach w ręku, zatrudniany jest do remontów.

(abs)

Źródło: RMF24/PAP

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: