Prezes NIK zamieścił w środę rano na koncie na Twitterze swój pierwszy wpis. Do tej pory "obserwuje" kilka kont, w tym te należące do członków rządu. Jego wpis podała dalej Najwyższa Izba Kontroli.

"Serdecznie witam na moim oficjalnym profilu Twitter" - napisał Marian Banaś na portalu społecznościowym. I choć profil prezesa NIK nie jest dotąd zweryfikowany, to jego "powitanie" zostało podane dalej przez oficjalne konto Najwyższej Izby Kontroli.

Konto Mariana Banasia na Twitterze powstało w grudniu ubiegłego roku.

Na razie prezes NIK obserwuje zaledwie siedem kont, w tym te należące do członków rządu i instytucji państwowych. Są to MSWiA, CBA oraz Michał Dworczyk, Jacek Sasin, Mateusz Morawiecki.

Marian Banaś kontra PiS

Na linii Marian Banaś - PiS trwa już otwarta wojna.

Przypomnijmy, w maju prezes Najwyższej Izby Kontroli Marian Banaś zaprezentował raport dotyczący przygotowań do wyborów korespondencyjnych Prezydenta RP, które miały się odbyć 10 maja 2020 r.

Wówczas poinformował, że Izba skierowała do prokuratury zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa w związku z organizacją wyborów kopertowych przez zarządy Poczty Polskiej i PWPW.

25 maja Najwyższa Izba Kontroli poinformowała o skierowaniu zawiadomień o podejrzeniu popełnienia przestępstw przez najważniejsze osoby w państwie. Chodziło o Mateusza Morawieckiego, Michała Dworczyka, Jacka Sasina oraz Mariusza Kamińskiego.

Z kolei we wtorek 1 czerwca Marian Banaś złożył zawiadomienie do prokuratury na Jarosława Kaczyńskiego w związku z tym, co prezes PiS mówił o nim w wywiadach.